Co nas boli? - spotkanie dla społeczności LGBTQ+

Co nas boli? - spotkanie dla społeczności LGBTQ+

27 listopada Punkt 11 po raz kolejny gościł społeczność LGBTQ+. Po pierwszym spotkaniu, które miało charakter warsztatowy i dotyczyło języka inkluzyjnego, przyszła kolej na zaproszenie do dyskusji o tym, jakie problemy, wyzwania i potrzeby mają osoby LGBTQ+ mieszkające w Bielsku-Białej.

Inicjatorem i prowadzącym wydarzenie „Co nas boli” był Kuba Nowak, aktywista miejski, a na zaproszenie odpowiedziały swoim udziałem nie tylko osoby LGBTQ+, ale także ich rodziny, przyjaciele, osoby wspierające oraz ci, którzy chcieli rozszerzyć swoją świadomość i wiedzę.

Otwarcie się przed obcymi ludźmi nie jest łatwe, dlatego tym bardziej docenić należy każdego kto się pojawił i zabrał głos dzieląc się swoją historią, spostrzeżeniami, wątpliwościami. Rozmowa pokazała jak wiele jest do zrobienia, potwierdziła też – że bez podjęcia dialogu nie rozpocznie się żadne działanie.

Dzięki spotkaniu mogliśmy uporządkować wiedzę o miejscach w Bielsku-Białej, które możemy określić jako bezpieczną przestrzeń oraz dlaczego i dla kogo samo określenie przestrzeni w ten sposób jest istotne. Tematów w dyskusji pojawiło się znacznie więcej – co dowodzi jednego: jak ważne i potrzebne są takie wydarzenia.

Dużym wsparciem okazała się obecność Przemka Walasa ze Stowarzyszenia Tęczówka z Katowic, który dzięki swojemu wieloletniemu doświadczeniu podpowiadał rozwiązania, zachęcał do działania i przede wszystkim potwierdził: zmiana zaczyna się od nas.

Ze względu na charakter spotkania i zgodnie z wolą organizatorów i osób uczestniczących, nie wykonywano zdjęć dokumentujących.

Co nas boli?

Inne wątki