Otwarty wykład Zuzanny Skalskiej “Rok 2040 – prototypowanie jutra”

Otwarty wykład Zuzanny Skalskiej “Rok 2040 – prototypowanie jutra”

5 lipca o godzinie 17:00 w Książnicy Beskidzkiej odbędzie się wykład Zuzanny Skalskiej „Rok 2040 – prototypowanie jutra”. Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona. Zapraszamy na rozmowę o naszej przyszłości!

ROK 2040 – PROTOTYPOWANIE JUTRA
Każdego dnia wiadomości zmieniają kontekst naszej zaufanej rzeczywistości. Nic dziwnego, że właśnie teraz wszyscy są poddawani realnym testom na umiejętność przetrwania i myślenia poza utartym schematem. Jesteśmy na początku ogromnych geopolitycznych zmian. Nikt nie zna ich konsekwencji, ale wszyscy zostaną nimi dotknięci. Jedno jest pewne, miasta muszą zmienić sposób myślenia. Pandemia, wojna w Ukrainie i jej konsekwencje oraz rozwój sztucznej inteligencji najprawdopodobniej staną się katalizatorem ogromnej transformacji.

Miasto Bielsko-Biała chce ubiegać się o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury na rok 2029. Aby wypracować propozycje, która będzie adekwatna do nowej rzeczywistości, trzeba umieć zacząć prowadzić dialog o możliwych ścieżkach przyszłości. Jaką rolę będzie pełniła kultura? Przemysły kreatywne nie istniały w terminologii miast do roku 2010, fenomen znaczenia ekologii zmienił się drastycznie, turystyka nie jest już tym, czym była przed powstaniem tanich linii lotniczych. Wiele miast Europejskich (Paryż, Barcelona, Kopenhaga, Amsterdam) robi wszystko, aby zniechęcić do siebie turystów. Jakie będzie znaczenie KULTURY, które chce zaproponować Bielsko-Biała na rok 2029? Wykład będzie miał charakter inspirujący, motywujący, może też przekraczać naszą strefę komfortu.

Zuzanna Skalska
Kariera Zuzanny rozpoczęła się w roku 1998 w Philips Design, gdzie przez wiele lat, pracowała w zespole Strategicznego Designu w którym była odpowiedzialna za Analizę Trendów w powstających w nim wizjonerskich projektach przyszłości. Następnie przez blisko 15 lat odpowiadała za pracownię Design Management & Trends w wiodącym studiu projektowym w Holandii. W roku 2014 założyła firmę 360Inspiration, która operuje na globalnym rynku z międzynarodowymi klientami z różnych branż. Jest wśród nich wiele światowych gigantów
i rynkowych liderów. Ściśle współpracuje z prezesami firm, członkami zarządów, szefami B&R czy włodarzami miast, doradzając im w kwestiach strategicznego rozwoju ich organizacji. Jej narzędzia i metody pracy pomagają prototypować innowacje w różnych scenariuszach przyszłości i wypracowaniu nieoczywistych możliwości rozwoju. Ponadto wykłada na wielu uczelniach na świecie, mocno angażuje się w przedsięwzięcia promujące design i przemysły kreatywne oraz uczestniczy jako prelegent w opiniotwórczych wydarzeniach poświęconych innowacjom i ekonomii. Jest współtwórczynią School of Form (SWPS). Od 2019 roku partnerem zarządzającym FutureS Thinking Group. Specjalizuje się w Up-Front Innovation, Sygnałach Zmian© oraz Futures Thinking, czyli strategicznym myśleniu o przyszłościach. Od 30 lat mieszka w Holandii.

Zuzanna Skalska - Prototypowanie Jutra

Inne wątki