Partnerzy z Wiednia poparli nasze starania

Partnerzy z Wiednia poparli nasze starania

W dniach 5-7 maja gościła w Bielsku-Białej delegacja z Wiednia. Najważniejszym punktem wizyty było podpisanie deklaracji poparcia dla kandydatury Bielska-Białej do tytułu Europejskiej Stolicy Kultury 2029.

5 maja goście z Wiednia zostali przyjęci przez prezydenta Bielska-Białej Jarosława Klimaszewskiego w Ratuszu; przedmiotem spotkania był kształt przyszłej współpracy partnerskiej – bowiem największa wiedeńska dzielnica Donaustadt od 2009 roku jest partnerem naszego miasta. 

fot. Szymon Gąsowski / Wydział Prasowy UMBB

Photo. Szymon Gąsowski / Press Department, Bielsko-Biała City Hall

Deklaracja poparcia dla naszego miasta

Burmistrz Donaustadt Ernst Nevrivy oraz prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski podpisali deklarację poparcia dla kandydatury Bielska-Białej do tytułu Europejskiej Stolicy Kultury 2029.

Prezydent Jarosław Klimaszewski dziękował wiedeńskim partnerom za życzliwe przyjęcie prośby o wsparcie działań podejmowanych przez Bielsko-Białą w sprawie tytułu ESK 2029. 
Nasze miasto, jeśli chodzi o kulturę, jest znane nie tylko w Polsce, ale – przez nasze festiwale muzyczne – na całym świecie. Jest to potencjał, który chcemy wykorzystać. Jesteśmy w czołówce polskich miast wydających najwięcej na kulturę w przeliczeniu na jednego mieszkańca. Mamy dwa teatry, trzy sale koncertowe, jesteśmy gotowi do podejmowania takich wyzwań – uzasadniał szanse Bielska-Białej prezydent. –  Wszystkie nasze miasta partnerskie odpowiedziały pozytywnie na nasz apel o wsparcie – bo taka jest technika aplikowania, żeby zgromadzić wokół siebie jak najwięcej wspierających podmiotów. Poparcie miast partnerskich, a do tego jeszcze dzielnicy Wiednia, na pewno powiększy nasze szanse.

 

Inne wątki