Pracujemy z publicznością

Pracujemy z publicznością

Kandydatura Bielska-Białej do tytułu Europejskiej Stolicy Kultury 2029 wiąże się m.in. z cyklem szkoleń, które przyczynią się do rozwoju kultury w naszym mieście. 10 i 11 maja w Willi Sixta odbyły się prowadzone przez Agatę Etmanowicz i Aleksandrę Kołtun warsztaty z budowania widowni, których uczestnikami były zarówno osoby związane zawodowo z kulturą i pracownicy miejskich instytucji, jak i przedstawiciele publiczności.

Dzięki praktycznej metodzie warsztatów udało się połączyć teorię z rzeczywistą pracą, aby jak najlepiej zrozumieć, czym jest budowanie widowni. Celem warsztatów było też pogłębienie wiedzy z projektowania wydarzeń, tworzenia ciekawego programu i sprawnej komunikacji.

Budowanie widowni, warsztaty

Tak o swoich doświadczeniach po szkoleniu mówili jego uczestnicy:

Warsztaty z budowania publiczności pozwoliły mi lepiej zrozumieć, w jaki sposób komunikować się z potencjalnym odbiorcą życia kulturalnego naszego miasta. Uświadomiły, jak ważne jest, aby każdy z nas czuł się komfortowo w przestrzeni publicznej i jak ogromną rolę odgrywa dostępność. Drugi dzień utwierdził mnie w przekonaniu, że młodzież uczęszczająca do bielskich szkół bardzo potrzebuje swojej własnej przestrzeni, aby móc rozwijać pasje oraz swobodnie spotykać się z przyjaciółmi, bez nadzoru i presji. Cudowne było to, że młodzi ludzie chcieli nie tylko z nami rozmawiać, ale przede wszystkim byli wdzięczni za to, że ktoś ich wysłuchał”.

“Często w naszych instytucjach kultury mamy problem z dotarciem do określonej grupy odbiorców. Na warsztatach prowadzonych przez Impact audience przy udziale grupy bielskiej młodzieży dowiedziałam się jak budować relacje z lokalną społecznością oraz jak ważne jest nie tylko pozyskiwanie nowych odbiorców (uczestników wydarzeń), ale przede wszystkim dbanie o tych, którzy już uczestniczą w kulturze”.

Zaglądajcie do newsów oraz na nasze profile w social mediach, by nie przegapić informacji o kolejnych szkoleniach i warsztatach, na które już teraz serdecznie zapraszamy!

Inne wątki