BB2029 Bielsko-Biała

Rekordowe zaangażowanie mieszkańców w ESK!

Rekordowo dużo projektów, bo aż 105, zgłosili mieszkańcy Bielska-Białej i okolic w drugim naborze pomysłów na przedsięwzięcia kulturalne i społeczne w ramach starań miasta o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2029. Przypomnijmy, Bielsko-Biała znalazło się w prestiżowym gronie czterech polskich miast zakwalifikowanych do drugiego, finałowego etapu konkursu.

Wśród zgłoszeń znalazły się pomysły z wielu dziedzin: sztuk wizualnych, muzyki, turystyki, komunikacji cyfrowej, mody, kulinariów, teatru, edukacji i ekologii czy dziedzictwa kulturowego oraz łączące różne dyscypliny - pomysłowość bielszczan nie miała granic. Zespół zadaniowy ESK czekał przede wszystkim na projekty, które na różne sposoby będą się odnosić do dziedzictwa tkackiego dwumiasta, ale też wielu znaczeń słowa sploty. Już po wstępnym przejrzeniu projektów można napisać, że nie zawiedzie się w tej materii.

Teraz zespół będzie szczegółowo analizował zgłoszone pomysły i spotykał się z ich autorami.

Nawet jeśli zgłoszony projekt nie znajdzie się w finałowym bidbooku – czyli ostatecznej aplikacji miasta do konkursu o tytuł ESK2029 – wciąż może być częścią działań Europejskiej Stolicy Kultury lub może zostać zrealizowany w innych okolicznościach.

Inne wątki