Różowe warsztaty tworzenia kwiatów z krepiny

Różowe warsztaty tworzenia kwiatów z krepiny

24 sierpnia 2023 w Punkcie 11 odbyły się różowe warsztaty tworzenia kwiatów z krepiny – wydarzenie niezwykłe z wielu powodów. W warsztatach mogły wziąć udział tylko kobiety. Dlaczego? By w atmosferze wspólnoty i kreatywności i jednocześnie mając poczucie bezpieczeństwa i zrozumienia porozmawiać o tym, co ważne: zdrowiu, edukacji, wyzwaniach, jakie stawia przed kobietami współczesność, miejscu w społeczeństwie.

Spotkanie prowadziła Beata Bojda – projektantka, kosmetolożka, kostiumografka – artystka wszechstronna, która w swoich projektach, z wielkim szacunkiem do tradycji, wykorzystuje rękodzieło ludowe, jakim jest bibułkarstwo. Do udziału w warsztatach zaprosiła ambasadorki swojej autorskiej akcji KORONACJA, w której biorą udział kobiety chore na raka. Organizację warsztatów z krepiny wsparła Fundacja Strefa Kobiet.

Tworząc krepinowe broszki każda z uczestniczek mogła podzielić się swoją historią i każda z nich była inspirująca i niezwykła. Zaproszone gościnie opowiedziały o swoich przeżyciach, ale nie tylko tych związanych z chorobą. Pokreśliły też jak wielką motywacją było dla nich wzięcie udziału w projekcie artystycznym tworzonym przez Beatę Bojdę.

Warsztaty są zapowiedzią kolejnych z serii, które będą odbywać się w Punkcie 11 również pod szyldem ESK.

Kwiaty z krepiny to jeden z projektów zgłoszonych przez mieszkańców w otwartym naborze ogłoszonym w ramach naszej kandydatury, który pokazuje niezwykłą wartość tradycji, przywraca piękno rękodzieła i jednocześnie buduje relacje.

 

Inne wątki