śniadanie IT BB2029

IT na śniadanie

Rzeczywistość cyfrowa przeplata się dziś niemal w każdym aspekcie naszego życia, od komunikacji i rozrywki po pracę i edukację. Jest to bez wątpienia przestrzeń, którą należy spleść z tkanką miasta i światem rzeczywistym.

Za nami niezwykle łączące wydarzenie – w Książnicy Beskidzkiej odbyło się Śniadanie Noworoczne Branży IT Podbeskidzia. Informatycy z różnych firm rozmawiali o tym, jak branża może się rozwijać i jaka jest specyfika IT na Podbeskidziu. W spotkaniu uczestniczył prezydent Bielska-Białej, Jarosław Klimaszewski.

– Branża IT w naszym mieście w ostatnim czasie bardzo silnie się rozwija i jest to dla nas wielka chluba i szansa. Patrząc strategicznie, trzeba wiedzieć, że tereny inwestycyjne dla tradycyjnego przemysłu powoli się nam kończą. Budując strategię dla rozwoju miasta w dalszej perspektywie, mamy w pamięci jego doskonałe położenie i niskie bezrobocie, dlatego chcemy wskazywać Bielsko-Białą jako wspaniałe miejsce do życia. Ważna jest nie tylko sama praca, którą coraz częściej możemy wykonywać zdalnie, ale również to, co możemy robić po pracy. I stąd między innymi nasze starania o Europejską Stolicę Kultury 2029 – mówił prezydent.

Spotkanie rozpoczął panel IT Podbeskidzie jako projekt synergii branży IT na rynku lokalnym, który poprowadzili prezes zarządu firmy Jantar Sp. z o.o Przemysław Targosz i wiceprezes Rekord SI Sp. z o.o. Piotr Szymura. Przemysław Targosz przedstawił wizje i plany środowiska na ten rok. Zapowiedział na 16 kwietnia spotkanie warsztatowe Design Thinking, powstanie newslettera, filmu promocyjnego i portalu IT w górach czy też HUB/Klaster pod egidą ARR S.A. Piotr Szymura podsumował 5. BBDays4.IT z udziałem 53 partnerów, w których uczestniczyło ponad 3800 osób i odbyło się 120 wydarzeń.

O transformacji cyfrowej Bielska-Białej w kontekście starań o Europejską Stolicę Kultury 2029 mówił Rafał Sakowski. Dokonano też podsumowania Raportu Startupy i firmy IT z regionu Podbeskidzia 2023. Część wykładową zakończył prezes Agencji Rozwoju Regionalnego Maciej Jeleń, który mówił na temat Beskidzkiego Hubu Innowacji Cyfrowych.

Wydarzenie zorganizowały: Bielsko-Biała 2029 Europejska Stolica Kultury, Książnica Beskidzka, Beskidzka Izba Gospodarcza, StartUP Podbeskidzie, Agencja Rozwoju Regionalnego.

Inne wątki