Otwarty nabór projektów do programu Europejskiej Stolicy Kultury

Po tym jak Bielsko-Biała znalazło się w prestiżowym gronie czterech polskich miast zakwalifikowanych do drugiego etapu starań o tytuł ESK2029, ponownie szukamy pomysłów na przedsięwzięcia kulturalne i społeczne. Swoje projekty mieszkańcy mogą zgłaszać do 3 grudnia.

To właśnie idee i zaangażowanie bielszczan mogą mieć znaczący wpływ na to, czy Bielsko-Biała zostanie Europejską Stolicą Kultury 2029. Pamiętacie, że jesteśmy Miastem Splotów? W tym naborze zespół zadaniowy ESK czeka przede wszystkim na projekty, które na różne sposoby będą się odnosić do dziedzictwa tkackiego dwumiasta, ale też innych znaczeń słowa sploty. Mogą to być również projekty wpisujące się w osnowy Miasta Splotów – są nimi świadomość, społeczeństwo i otoczenie - czy te budujące zadowolenie mieszkańców z życia w mieście, czyli szeroko rozumiany dobrostan. Rozwinięcie tych pojęć znajdziecie w zakładce Bidbook.

Otwarty nabór projektów do programu Europejskiej Stolicy Kultury

Informacje o przetwarzaniu danych osobowych znajdują się na stronie (podlinkowane: Ochrona danych osobowych | Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej (bielsko-biala.pl))